Warning: Declaration of FeedWordPie_Item::get_id($hash = false) should be compatible with SimplePie_Item::get_id($hash = false, $fn = 'md5') in /home3/irmarjac/public_html/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpie_item.class.php on line 54

Warning: Declaration of FeedWordPress_Parser::parse(&$data, $encoding) should be compatible with SimplePie_Parser::parse(&$data, $encoding, $url = '') in /home3/irmarjac/public_html/wp-content/plugins/feedwordpress/feedwordpress_parser.class.php on line 527
مرجع مقالات آگهی ها و استخدام | اگر ترش می کنید؛ این سبزی خوردن را نخورید

اگر ترش می کنید؛ این سبزی خوردن را نخورید

اگر ترش می کنید؛ این سبزی خوردن را نخورید

سلامانه/ سبزی خوردن از مزیت های سفره ایرانی است. در یک بشقاب سبزی خوردن، گیاه های مختلفی با ویژگی های مختلف حضور دارند و تقریبا همه آنها اشتهاآور و مقوی گوارش هستند.

در این مطلب دکتر ناصر رضایی پور، متخصص طب سنتی ایرانی به چگونگی مصرف سبزی خوردن و اینکه چه کسانی باید در مصرف سبزی احتیاط کنند اشاره کرده است.

– در این میان سبزی ها بیشترین توصیه به مصرف ریحان و نعناع است که به هضم بهتر غذا و رفع یبوست کمک شایانی می کنند.

– البته افرادی که ترش می کنند باید از زیاد خوردن نعناع پرهیز کنند چون می تواند موجب تشدید ریفلاکس شود .

– در رده دوم سبزی ها، جعفری و گشنیز قرار دارند که موجب ایجاد تعادل در گرمی و سردی سبزی خوردن و تقویت گوارش می شوند و مرزه و ترخون نیز بخاطر مزه تند و تیزشان و مزاج خیلی گرم و خشکشان در رده سوم قرار می گیرند.

– برخی سبزی ها مانند تره و تربچه، نفاخ اند که باید کمتر استفاده شوند. ترخون و تره نیز در مصرف زیاد مشکل زا هستند.

– بیشتر سبزی ها به جز گشنیز گرم هستند، خرفه نیز که متاسفانه امروزه فراموش شده، سرد و تر است و موجب کاهش عطش و ایجاد تعادل در سبزی خوردن ها می شود و به ویژه برای گرم و خشک ها ایده آل است .

نکته: حجم سبزی خوردن در هر وعده باید معقول باشد وگرنه به عکس، گوارش را دچار اختلال می کند.

اشتراک گزاری
مطالب مرتبط:  این میوه، چربی‌هایتان را به آتش می‌کشاند

مطالب مرتبط

0 Comments

No Comment.